سبک دکوراسیون داخلی و خارجی

سبک اسپانیایی(سبک دکوراسیون داخلی و خارجی)

سبک اسپانیایی در این سبک نوعی تضاد در چیمان حاکم است.بطوریکه تجمل گرایی در کنار ساده گرایی در کنار هم جلوه ای جذاب و چشمگیری را خلق میکند.

دکوراسیون داخلی این سبک مملو از پرده های پر نقش و نگار،تابلوهای رنگ و روغن،فرش های زیبا و نفیس،مبلمان چوبی کار شده از چوب گردو،کاناپه هایی همراه با روتختی های پنبه دوزی شده و ابریشم کار،کفپوش های سرامیکی و کاشی میباشد.

همچنین وجود شومینه در دکوراسیون داخلی اسپانیایی بسیار پر اهمیت میباشد.

سبک چینی (سبک دکوراسیون داخلی و خارجی)

در این سبک شاهد نوعی نظام بندی و نظم هستیم.سبکی بنام فنگ شویی که به برقراری اعتدال میان انرژی ها می پردازد.عناصر مهم در فنگ شویی همانا آب،آتش،خاک،چوب و فلز میباشد.

در دکوراسیون داخلی چینی با هرگونه انباشتگی مخالف است و از اصول مهم آن پرهیز از انباشتگی و بی نظمی است.اسن سبک پیرو سادگی و بی پیرایگی است که انرژی و طبیعت و کاربرد چوب بسیار در آن دخیل است.

استفاده از گیاه بامبو بسیار مورد توجه است طوریکه اعتقاد است این گیاه اعجاب انگیز  هر پنج اصل فنگ شویی را وارد محیط میکند.

انتخاب رنگ محیط اطراف بسیار مورد توجه است و رنگ های اصلی و کاربردی شان مشکی،طلایی،زرد و قرمز است.تمیزبودن، کم کردن جزئیات و توجه به سادگی ازخصوصیاتت بارزاین سبک است فریم غالب درآن مربع است.

وجود عناصرخاصی مانند: از ویژگی های این سبک است. باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثیر آئین های شینتووذن بوده جلوه خاصی به آن بخشیده است.

سبک ژاپنی (سبک دکوراسیون داخلی و خارجی)

دکوراسیون داخلی در سبک ژاپنی بسیار ساده و خلوت به دور از هرگونه اکسسوری های اضافی میباشد.و بسیار جمع و جور و منظم است.

بنابراین یکی از بارزترین ویژگیهای سبک ژاپنی “سادگی” میباشد و فریم غالب در این سبک مربع می باشد.باغ آرایی ژاپنی تحت تاثیر آیین های “شینتو” و “ذن” نیز جلوه خاصی به آن بخشیده است.

عناصر بارز در سبک دکوراسیون داخلی ژاپن:تاتامی مت (کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج) واشیتسو (اتاقی پوشیده شده ازتاتامی مت) درهای کشوییمیز کوتاه و صندلی آن به نام زابوتن توکونرما: اتاقک آلاچیق مانندوهمینطورکاکمونو.سوئی سکی، ایکبانا، بن سای، توری…

سبک مصری (سبک دکوراسیون داخلی و خارجی)

دکوراسیون در سبک مصری همراه با هنرتوصیفی است .شیوه ای مملو از سنگهای طبیعی،ستونهای پر حجم و منقوش،کنده کاریهای زیبا،پنجره های نقاشی شده مشبک که از جنس چوب به رنگ تیره میباشد

با نوع خاص پرسپکتیوشان و همچنین نقاشی های پر رنگ و لعاب…اشیای عتیقه و قیمتی در این سبک بسیار حائز اهمیت است.

همچنین وجود تاقچه پر از اشیای تزیینی و مجسمه در دل دیوارها بسیار زیبا و مورد توجه است.

عناصر بارز در معماری مصری :

مصطبه (مقابر اشرافی)

هیرو گلیف (بارزترین نقوش دکواتیو مصری )

ستون های کوتاه و چاق هیروگلیفنقاشی ساکن و خشکنقاشی پر رنگ و لعاب نقاشی روی پاپیروسنقش کنده کاری شده روی دیوار رابطه نزدیک با طبیعت  لوتوسآنخ (کلید زندگی یا کلید  از نیل )خدای ماتآنوبوسخپری(سوسک بالدار) آمن،وجت، ایارت، اوروبوروس، بست ،کانوپیک اوبلسیک…

http://designshahzad.com/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b3%d8%a8%da%a9-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *